Fitness Club LukyPilates

Pilates

Pilates je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Ispiroval se ve starých kulturách. V dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Byl však rozhodnut překonat tyto potíže a to ho vedlo ke studiu východních i západních forem cvičení včetně jógy, Zenu, životosprávy dle starých Řeků i Římanů. Snažil se sestavit cvičení v němž dochází k vědomé souhře těla a mysli, uvědomil si také velký význam zapojení správného dýchání.

Už ve čtyřicátých letech si cvičení Pilates získalo popularitu u profesionálních tanečníků a herců v New Yorku jako užitečné kompenzační cvičení. Dnes se zajímá o Pilates stále větší množství lidí, kteří jsou unaveni z atmosféry fitcenter či cvičebních studií zaměřených aerobik. K příznivcům Pilates se přidávají taky fyzioterapeuti a rehabilitační pracovníci a toto cvičení se rozšiřuje i v oblasti fitness po celém světě.

Tento cvičební systém vede k posílení a protažení svalů svalů celého těla a snaží se přitom využít vyvážené spolupráce těla a mysli.Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla.Účelem je posílení centra - jádra těla tzv. “power house”. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Cvičení obnovuje celkovou vitalitu, člověk se má cítit osvěžený, tělo se stává silné a ohebné.

Tento program pohybové převýchovy je navržen tak, aby byl do aktivní činnosti zapojen každý sval soustředěným způsobem za pomoci dechové kontroly. Dobrá dýchací technika a tělesná a duševní angažovanost zanechají klienta s pocitem harmonie, zdaru a relaxace. Každé cvičení je navrhnuto individuálně, aby mohla být klientům věnována individuální péče podle jejich zvláštních potřeb. Cviky jsou vymyšleny tak, aby pracovaly menší svaly, které napomáhají větším svalům a zároveň danou svalovou oblast protáhly. Cvičení je velmi intenzivní.Cvičí se na zemi nebo s pomocí zvláštních konstrukcí, které vypadají jako kombinace žebříků a hrazdy s pojízdnými deskami na nich.

Cvičit by se mělo optimálně 2x týdně. Literatura říká, že při tomto cvičení se budete cítit rozdílně po 10 cvičení a po 30-ti týdnech si všimnou změny i jiní

Metoda Pilates se může přirovnat k přípravným jógovým cvikům. Práce s dechem se v józe provádí mnohem důkladněji. Uvědomnění si jednoty těla a duše, je v Pilates pojata jen jako jednoduchá myšlenka. V józe se za touto myšlenkou skrývá rozsáhlejší filozofie.

V Pilates se sloučily prvky klasického rehabilitačního cvičení a východních cvičebních systémů (jóga, tai-chi, chi-kung). Metoda Pilates je přizpůsobena na západního člověka. Pilates tak může být přijatelné i pro ty, jimž východní disciplíny nevyhovují a stačí jim myšlenka harmonie jako taková a necítí potřebu pronikat do její hloubky systematicky.

Základy Pilates:

Dýchání- Soulad dechu a pohybu zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nadbytečné svalové napětí.

Důkladnost provedení- Kvalita je důležitější než kvantita.

Zacentrování- Započetí a řízení pohybu vychází ze středu těla (Powerhouse).

Plynulý pohyb- Spolu s hlubokým dechem redukuje působení stresu a snižuje riziko zranění.

Řízení pohybu- Plná kontrola nad prováděným pohybem je nezbytná.

Soustředění- Uvědomujte si práci svého těla v každé fázi pohybu. Tělo a mysl úzce spolupracují

Pro koho je cvičení určeho

Pilates je pro mladé i staré, pro fyzicky aktivní i méně aktivní jedince. Cvičení se doporučuje jako pokračování rehabilitační léčby, asmatiskům.Cvičení je i vhodné pro ženy, které se chystají otěhotnět (významně zpevní břišní svalstvo), nebo pro již těhotné ženy, které si chtějí pevné svaly v břišní oblasti udržet i během těhotenství .

- pro umělce, tanečníky, pro které je důležitá koncentrace a kondice,

- pro sportovce

- pro lidi s chronickou bolestí zad,

- pro lidi s nadváhou,

- pro lidi s opakovaným napěťovým zraněním,

- pro lidi trpící stresem,

- pro lidi se zájmem o prevenci osteoporózy, pro těhotné« Zpět na druhy cvičení aerobiku


Akce

06.12. - Máme otevřeno

Běžná oetvírací doba
Sledujte aktuální rozvrhy skupinových lekcí ... Více »

14.09. - !!! NOVÉ LEKCE !!!

Nové lekce od září :-)
Úterý 17.30hod BODYSTYLING s Katkou
Čtvrtek 19.30hod Taneční škola
Pátek 17.30hod Intervalový... ... Více »

06.01. - Prodloužení platnosti permanentek

Prodloužili jsme platnost všech permanentek, i těch stávajících.
Upozorňujeme, že permanentky již nebudou prodlužovány.... ... Více »

Zobrazit všechny akce »

Přihlášení do online rezervačního systému
Hlavní stránka  |  Aerobik  |  Fitness  |  Spinning/K2Hiking  |  Funkční zóna  |  Další služby  |  Akce  |  Fotky  |  Kontakt

Fitness Club Luky - Google Moje Firma Fitness Club Luky - Instagram Přidejte se k nám na Facebooku © Fitness Club Luky Karlovy Vary
Krymská 16, 360 01 Karlovy Vary
tel.: +420 777 603 261, club@fitnessclubluky.cz
Webdesign Vendys graphics

Smluvní podmínky a provozní řád Fitness Club Luky